Dzień Matki i Ojca

Maj to niezwykle polski miesiąc, pełen wzruszających rocznic i świąt. Chcieliśmy więc uczcić go na dwa różne sposoby. 22. maja 2012 roku na uroczystej akademii, uczniowie klas 0-III zaprezentowali piosenki i wiersze z okazji Dnia Matki i Ojca natomiast klasy IV-VI montaż słowno-muzyczny: wspomnienie Błogosławionego Jana Pawła II w pierwszą rocznicę Jego beatyfikacji.

Przypomnijmy co Ojciec Święty mówił: "Trzeba, aby rodzina stanęła zdecydowanie w obronie czystości swoich progów domowych, w obronie godności każdej osoby. Brońcie czystości obyczajów w waszych ogniskach domowych i społeczeństwie. (...) Im czystsza będzie rodzina, tym zdrowszy będzie naród".

W scenariuszu wykorzystano teksty i wiersze Jana Pawła II. Po zaśpiewaniu "Santo Subito" i "Życzymy, życzymy..." uczniowie wręczyli swoim Rodzicom upominki: laurki, bibułkowe róże i deseczki wykonane techniką decoupage. Dla wszystkich Rada Rodziców przygotowała poczęstunek. Była więc chwila na rozmowę i refleksje. Wszyscy uczniowie naszej szkoły za piękne występy otrzymali od pani sołtys Zofii Gumienny słodką niespodziankę.

Mamy nadzieję, że dzień ten, pełen niezapomnianych przeżyć i wspaniałych wzruszeń pozostanie w pamięci nas wszystkich!